Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka z numerami jest wypełniona po brzegi, z pewnością nie mamy numerów do wszystkich osobników, którzy przebywają na naszym świecie. Nierzadko zastanawiamy się zatem, kto dzwoni, o ile na ekranie komórki widnieje nieznana mieszanka liczb.

Zwykle w takich momentach po prostu odrzucamy połączenie, ponieważ nie chcemy kontaktować się z nieznajomymi ludźmi. Mimo wszystko jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na policję, skoro przecież nie zawsze obce połączenia tworzone są przez oszustów. Często nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do członka naszej paczki przyjaciół, jaki jedynie kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeśli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wklepać kombinację cyfr do popularnej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek ze strony, która zajmuje się testowaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów. Ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać także i tego typu dziwne połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować połączenie przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.

do kogo należy numer tel

Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Dobrze zrobimy, jeśli skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości napotkamy już odrębne portale internetowe, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one należą. Wejdźmy koniecznie na taką witrynę i następnie wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer telefonu, jaki ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez swoich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery, określają, do kogo one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu pomóc innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w Internecie.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest posiadaczem danego numeru, dlatego musimy tylko wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

czyj to numer tp

Komórki zaistniały na rynku już wiele lat wstecz, a mimo to dalej są wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich praktycznie bez przerwy, aby skontaktować się ze znajomymi, przesłać im sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet te niezwykłe telefony mogą być czasami jakimś zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również bandyci oraz naciągacze. Oni dzwonią z obcych numerów, jakie jednak da się w miarę szybko rozpoznać.

Bez wątpienia najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże zwykle tego typu krok nie będzie za bardzo pożyteczny. Jeśli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba w inny sposób rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wklepać numer telefonu do wyszukiwarki wirtualnej i wejść później na różnorodne portale, aby odkryć rozmówcę. Istnieją już nawet specjalistyczne strony internetowe, jakie mieszczą u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery telefonów, opisują je oraz wystawiają im oceny. Każdy może z tych stron zrobić użytek, a także samodzielnie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli nawet specjalna witryna nie pomoże danej osobie, a tę osobę dalej będą nękać ciągłe telefony, zawsze może ona zgłosić się na policję. W pewnych momentach z pewnością powinno się tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe obcego rozmówcy. Nękające telefony nigdy nie są przecież niczym przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W obecnych czasach praktycznie każdą sprawę da się już spokojnie załatwić. Nawet pozornie obce numery telefonów można szybko rozpoznać, aby ocenić, czy są one na pewno bezpieczne. W takim celu należy wejść na odpowiednią witrynę (np. phone lookup), zatelefonować pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z policją.

Comments are closed.