Po pierwsze, zrezygnujmy z przeglądania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów – odkrywają je, określają i piszą, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na tego typu witrynę , a potem wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy odpowiedź zawierającą informacje odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez ich właścicieli, ale także przez zwykłych ludzi. To oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym osobom. Na pewno warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go przez internet. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem takiego numeru, dlatego musimy tylko skorzystać z takich stron. Czyńmy to za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Lepiej bowiem zawsze być ostrożnym.

Kto dziś dzwonił

Nawet jeśli nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszystkich osobników, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje obca mieszanka liczb.

Najczęściej w takich chwilach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli nieznany nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy dowiedzieć się, kto może być jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na policję, bo w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej wielkiej rodziny, jaki jedynie kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał nowego operatora. A jeżeli mamy dojście do sieci, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki albo od początku zrobić użytek z witryny (przykładowo who calls me), która zajmuje się badaniem oraz sprawdzaniem rozmaitych numerów telefonu. To ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Później sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać tajemniczy telefon.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon przyjaciela, który chce naszej porady.

znajdz nr telefonu komórkowego

Spoglądasz na własny telefon i widzisz, że dzwonił do ciebie pewien numer, jakiego nie posiadasz w swoich kontaktach. Myślisz, Co to za numer, a potem pytasz o niego swoich przyjaciół. Znajomi także nie mają pojęcia, jaki to numer, więc postanawiasz pod niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny wyłudzacz, który próbuje cię naciągnąć na zakup bezsensownego towaru. Na pewno pamiętasz taką okoliczność, więc następnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez przymusu dzwonienia. Zrób tak, a uchronisz się przed niefajnymi sytuacjami.

Wbrew pozorom jest to bardzo ważne, by informować się, jaki to numer, a nie pod niego dzwonić. Jeżeli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek oszustów, za pojedyncze połączenie można by było uiścić sporą kwotę pieniędzy. Warto więc samemu sprawdzić, Co to za numer, wklepując go do pustego okienka specjalnej wyszukiwarki internetowej. Jeżeli właśnie tak uczynisz, dowiesz się, jaki to numer, z jakiego miejsca on telefonuje i czy jest groźny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością poczujesz się pewniej.

Zwykle dobrze jest nie odbierać dziwnych numerów, bo przecież w każdej chwili można zobaczyć, jaki to numer, a do tego zrobić to szybko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy musi więc znać adres witryny internetowej, dzięki jakiej sprawdzi, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.

Comments are closed.